Seo

Seo

SEO

SEO (Search Engine Optimization), Arama Motoru Optimizasyonu kelimesinin baş harflerinden oluşur. Arama motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları genelini kapsamaktadır. Seo’nun temel amacı açılımı itibariyle arama motoru optimizasyonu yani arama motorlarında üst sıralarda listelemek, web sitelerinde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

Size gereken, çok ziyaretçi

Ürün ve hizmetleriniz hakkında yüzlerce anahtar kelime bulunmaktadır. Bu anahtar kelimelerin neredeyse tamamı size satışa dönecek ziyaretçileri getirmektedir. Seo, internet pazarlama kanalları içerisinde maliyet anlamında en hesaplı, etki anlamında ise en başarılı olanıdır. Sebebi ise, satışa dönecek ziyaretçinin hangi arama sonrası geleceğinin bilinmemesi ve bu yüzden gelebilecek her anahtar kelimeyi hesaba katarak yapılan bir çalışma olmasıdır.

En avantajlı ziyaretçi kanalı

Seo ile ürün ve hizmetleriniz hakkında yüksek sayıda organik ziyaretçi çekebilecek anahtar kelimelerin, arama motorlarında aratılmasında web sitenizin ilk sayfada listelenerek ziyaretçi almanız sağlanır. Bu çalışma neticesinde sitenize gelen ziyaretçiye organik ziyaretçi denir. Arama motorlarından gelen organik ziyaretçilerin reklam kanalları ile siteye gelen ziyaretçilere nazaran birçok avantajı vardır.

Daha fazla satışa dönüşüm

Arama motorlarından Seo çalışması ile organik gelen ziyaretçilerin daha fazla satış yüzdesi oluştururlar, bir başka anlatım ile Seo çalışması sonrası gelen ziyaretçi daha fazla ürün satın alır. Bu son derece doğaldır çünkü internet kullanıcısı ihtiyacı olan bir ürün ya da hizmeti kendi elleri ile arama motorunda arayarak gelmiştir. Kısacası ne aradığını bilen bir ziyaretçidir gelen.

Daha fazla oturum süresi

Seo çalışması ile elde edilmiş başarı neticesinde ilk sayfada sizi bulup gelen ziyaretçilerin diğer kanallardan gelen ziyaretçilere oranla daha fazla web sitenizde zaman geçirdiği istatiksel bir gerçektir. Site içerisinde geçirilen süre ve sayfa dolaşım süresi en önemli seo kriterlerinin başında gelmektedir. Site sahiplerinin bu konuda daha hassas davranmalarının öneririz.

SEO NASIL YAPILIR?

Seo çalışması en önemli unsuru çalışmanın organik yöntemler doğrultusunda yapılmasıdır. Seo çalışmasını 2 aşamada tanımlamak gerekirse, CRM Medya olarak site içi ve site dışı çalışmalar olarak anlatabiliriz.

Site içi çalışmada, sitenizin yazılımdan, içeriğine kadar tüm verileri kontrol ederek ve Google kriterlerini baz alarak yapılan çalışmaların tümüdür. Site dışı seo çalışması, site otoritesini arttırmaya yönelik referans link yapısının oluşturulma çalışmasıdır.

Dünya genelinde mobil kullanımın artması ile Google organik sıralama kriterleri de değişmiştir. İnternet kullanıcılarının ürün aramak için arama motorlarını kullanmaktadır. Doğru stratejiler ile sitenizi ilk sayfaya getiriyoruz.

NEDEN SEO YAPTIRMALIYIM?

Kurumsal firmalar, E-ticaret firmaları, haber siteleri ve birçok blog için önemli bir dijital pazarlama ağı olan SEO çalışması, etkin yapılması durumunda çok iyi sonuçlar almak mümkündür. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi ile ilgili anahtar kelimeleri tespit edip, seo çalışması sonucunda ilk sayfaya gelmeniz marka bilinirliğiniz ve satış oranlarını arttıracaktır. Bu nedenle birçok firma için en uygun ve etkili bir pazarla ağıdır.

E-TİCARET SİTELERİ İÇİN SEO NEDEN ÖNEMLİDİR?

Teknoloji geliştikçe kullanıcıların alışkanlığı da değişmektedir. Birçok firma mağaza mantığından e-ticaret sistemlerine geçmekte veya ağırlık vermektedir. Bu nedenle teknolojinin gerisinde kalmamak adına e-ticaret siteleri için seo çalışmalarına daha önem verilmedir. Mobil kullanımın artmasıyla birlikte, ürün veya hizmetlerin arama motorları üzerinden aranma hacmi gittikçe artmaktadır. Bu nedenle ilk sayfada yer almanız, müşterilerinize ulaşmayı kolaylaştıracaktır.

SEO” (Search Engine Optimization) konusunda uzmanından ve doğru şekilde hizmet almak istiyorsanız, sizi CRM Medya’ya bekliyoruz.

Web Tasarim

En yeni çıkmış teknolojileri kullanarak, kurumsal kimliğinizi profesyonel bir biçimde yansıtan ve oldukça kaliteli bir şekilde web siteleri tasarlıyoruz.

ARAŞTIRMA

Sektörünüze dair gerekli analizler yapılıp, daha sonrasında bu analizler kapsamlı bir şekilde incelenip nasıl bir yol izlemeniz gerektiği ve web sitenizin en iyi yerlere gelmesi için fikirler veriyoruz.

Responsive Diyazn

Tasarladığımız web siteleri tüm mobil ürünlere (iPhone, iPad, Samsung vb.) uygun olmakla birlikte tüm tarayıcılarda (Chrome, İExplorer, Firefox, vb.) kusursuz bir esneklik ile çalışmaktadır.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

Web sitesi tasarımında diğer önemli olan noktalardan biri ise sitenizin tüm arama motorlarına ve seo alt yapısına uygun tasarıma sahip olmasıdır ve biz bu yöntem ile her zaman zirveyi hedeflemekteyiz.

GÜVENLİ

Işinde uzman yazılımcılarımız tarafından tasarlanan özel güvenlik fikirleri ile sizlere güvenli ve sorun içermeyen bir hizmet sağlıyoruz.

PROFESYONEL DESTEK

İşinde profesyonel olmak ve sizleri en iyi şekilde karşılamak bizim misyonumuzdur. 7 gün 24 saat sınırsız hizmet alabileceğiniz hızlı ve güler yüzlü bir ekip sizleri bekliyor.

    tr_TRTurkish